O MNIE

Zbigniew Kołakowski

Jestem psychoterapeutą, psychologiem, pedagogiem, trenerem i edukatorem seksualnym. Specjalizuję się w pracy terapeutycznej z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA) oraz Dorosłymi Dziećmi z rodzin Dysfunkcyjnych (DDD).

Jestem absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalizacją psychoterapia oraz studiów podyplomowych na Wydziale Pedagogiki UW z zakresu wychowania seksualnego.

Ukończyłem  4- letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie Gestalt w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt.

Ukończyłem także roczne szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie OD–DO: „W stronę profesjonalizacji pracy z MDDA”, kompleksowo przygotowujące do pomocy psychologicznej dla Młodych Dorosłych Dzieci Alkoholików (MDDA).

Jestem absolwentem  Szkoły Trenerów Treningu i Warsztatu Psychologicznego Moniki Sowickiej. Współtworzę i prowadzę warsztaty i treningi adresowane do osób dorosłych: DDA, zagrożonych dysfunkcją społeczną oraz własne autorskie warsztaty.

Ponadto brałem udział w wielu szkoleniach i warsztatach o tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie, m. in. Roczne Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. organizowane przez  Stowarzyszenie Niebieska Linia”

Doświadczenia zawodowe:

Od 2008 do 2018 roku współpracowałem ze Stowarzyszeniem OD–DO, gdzie zajmowałem się terapią indywidualną i grupową Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) oraz Dorosłych Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych (DDD).

Przez 7 lat pracowałem w Zespole Szkół Integracyjnych nr 71 w Warszawie w charakterze psychologa szkolnego. Prowadziłem także zajęcia Przygotowanie do Życia w Rodzinie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Pracowałem także z osobami z zaburzeniami psychicznymi (Środowiskowy Dom Samopomocy), uzależnionymi od alkoholu (Ośrodek Profilaktyczno – Terapeutycznym „PETRA”  w  Warszawie) oraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, gdzie prowadziłem zajęcia grupowe o tematyce: wychowanie seksualne.

Lubię spędzać czas z dala od szumu miasta, nad wodą, w naturze. Poznawać nowe, ciekawe miejsca. A także aktywny wypoczynek: narty biegowe, kajaki, tenis ziemny.