O MNIE

Zbigniew Kołakowski

Jestem psychologiem, pedagogiem, terapeutą, trenerem i edukatorem seksualnym. Specjalizuję się w pracy terapeutycznej z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA) oraz Dorosłymi Dziećmi z rodzin Dysfunkcyjnych (DDD).

Jestem absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością psychoterapia oraz studiów podyplomowych na Wydziale Pedagogiki UW z zakresu wychowania seksualnego.

Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Gestalt w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt.

Ukończyłem projekt szkoleniowo – doradczy, organizowany przez Stowarzyszenie OD–DO: „W stronę profesjonalizacji pracy z MDDA”, kompleksowo przygotowujący do systemowej pomocy psychologicznej dla Młodych Dorosłych Dzieci Alkoholików (MDDA).

Ukończyłem także  Szkołę Trenerów Treningu i Warsztatu Psychologicznego Moniki Sowickiej. Współtworzę i współprowadzę warsztaty i treningi adresowane do osób dorosłych: DDA, zagrożonych dysfunkcją społeczną oraz własne autorskie warsztaty. Ponadto brałem udział w wielu szkoleniach i warsztatach o tematyce przemocy w rodzinie, m. in. Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. organizowaną przez  Stowarzyszenie Niebieska Linia”

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w wielu miejscach:

Od 2008 roku współpracuję ze Stowarzyszeniem OD–DO, gdzie zajmuję się terapią indywidualną i grupową Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) oraz Dorosłych Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych (DDD).

Przez 7 lat pracowałem w Zespole Szkół Integracyjnych nr 71 w Warszawie w charakterze psychologa szkolnego. Prowadziłem także zajęcia Przygotowanie do Życia w Rodzinie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Pracowałem także z osobami z zaburzeniami psychicznymi (Środowiskowy Dom Samopomocy), uzależnionymi od alkoholu (Ośrodek Profilaktyczno – Terapeutycznym „PETRA”  w  Warszawie) oraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, gdzie prowadziłem zajęcia grupowe o tematyce: wychowanie seksualne.

Lubię spędzać czas z dala od zgiełku miasta, poznawać nowe, ciekawe miejsca. Lubię przyrodę, aktywny wypoczynek: narty biegowe, kajaki, tenis ziemny.